PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470313}
6,0 4 348
ocen
6,0 10 1 4348
Do Czech razy sztuka
powrót do forum filmu Do Czech razy sztuka

jakie znacie warte obejrzenia czeskie komedie? Dopiero zaczynam oglądać czeskie filmy i chętnie posłucham jakieś rady :)

emaiko

śmierć pięknych saren, to raczej komediodramat ale warto, jest w tym " ten czeski klimat:".

ocenił(a) film na 6
emaiko

Opowieść o zwyczajnym szaleństwie - jak dla mnie genialny :)
Butelki zwrotne - też fajny.

ocenił(a) film na 7
sibel85

wiekszosc tych dramato-komedii jest kapitalna, wiec podejrzewam, ze jezeli lubisz czeskie kino spodobaja ci sie. jaj mam mnostwo w ulubionych. "skrzat" - fenomenalny, "jedna reka nie klaszcze", "na złamanie karku" - tez polecam. reszta bardziej dramaty obyczajowe niz komedie, ale nie pozbawione "czeskiego humoru". "niedzwiadek", "pieknosc w opalach"... warto zobaczyc

emaiko

Obejrzyj "Wycieczkowiczów", jest na iplex.pl :) A "Śmierć pięknych saren" - najpierw przeczytaj książkę Ota Pavly o tym samym tytule.

juuczek

dzięki :) postaram się obejrzeć w niedługim czasie :)

emaiko

czeskie kino jest jedyne w swoim rodzaju, a najbardziej kocham te filmy z absurdalnym czarnym humorem. wiec polecam koniecznie 'Obsługiwałem angielskiego króla' i 'Zamknij się i zastrzel mnie'. mam nadzieje ze sie spodobaja :)

ocenił(a) film na 7
emaiko

"Pupendo", "Na złamanie karku", "Butelki zwrotne", "Pod jednym dachem" (Pelisky), "Niedźwiadek", "Jedna ręka nie klaszcze", "Babie lato", "Szczęście" (to już raczej dramat), "Wycieczkowicze", "Musimy sobie pomagać", "Mały Otik" i wiele innych.

emaiko

młode wino, lekka przyjemna komedyjka

ocenił(a) film na 5
emaiko

Zdecydowanie warto obejrzeć "Butelki zwrotne" o czym wspominali już moi przedmówcy, jednak to mój ulubiony czeski film więc i ja przyłączam się do tej rekomendacji. Kolejnym wartym polecenia jest "Kelner płacić!".

ocenił(a) film na 5
emaiko

A ja gorąco polecam "Musimy sobie pomagać". To mój ulubiony czeski film. :)

ocenił(a) film na 6
emaiko

a ja bym polecił czarną komedie "guzilowcy" :)

ocenił(a) film na 6
emaiko

"Butelki zwrotne"
"Musimy sobie pomagać"
"Babie lato"
"Młode wino"
"Guzikowcy'

kaariokaa

Hej! Czemu nikt jeszcze nie wspomniał filmu - Sex w Brnie/Nuda v Brně?
Wiem ze może nie jest to najlepsze czeskie kino, ale film naprawdę polubiłam za prostotę i niewymuszony humor.

emaiko

"Trup w każdej szafie"
ale jeśli chcesz w pełni poczuć czeski klimat to nie ma jak "Arabela"
był jeszcze taki czeski film o podróży w czasie

markin

No i "Samotni"- świetne czeskie kino, z TYM właśnie nieuchwytnym klimatem nostalgii

markin

Ten o podróżach w czsie to zapewne ,,jutro wstanę rano i oparzę się herbatą`` POLECAM !!!!!!!!

MygyBulla

nie wiem czy to to ale ten o którym mówię to był taki mini serial kolesie jacyś z kosmosu mieli takie dwa druciki co rozdwajały wszystko co dotknęli i taką scenkę pamiętam jak koleś wrzucił do stawu cegłę na tafli stawu były koła i wysnuł jakąś teorię kosmiczną :D

markin

Jedno jest pewne - TO BYŁ CZESKI SERIAL ! na 100% :D






Ale fakt to nie ,,jutro wstanę rano i oparzę się herbatą`` jak coś znajdę to powiem.

MygyBulla

wyczytuję z Twojego posta, że wiesz o co mi chodzi ? Oni tam rozdwajali różne rzeczy tymi pałkami.

MygyBulla

O ten serial mi chodziło, pamiętam, że jako dziecko podobała mi się ta aktorka
"Goście"
http://www.filmweb.pl/serial/Go%C5%9Bcie-1983-208458

http://www.youtube.com/watch?v=u1uNe2yEHB8
No bajer po prostu masakra hahaha ach ta Czeszka :)


a to inne czeskie perełki
"Goście z galaktyki Arkana"
"Spadła z obłoków" lub "Majka z kosmosu" lub "Spadla z oblakov"
"Elektroniczne Babcie"

A to już z innych krajów ale też pod Sowieckimi zaborami
"Per Aspera Ad Astra"
"Test pilota Pirxa"
"Priklyucheniya Elektronika"

markin

Adam 84 ! dzięki ja też tego szukałem tylko zapamiętałem tytuł Adam 2012 (nie wiem czemu) i nie mogłem znaleść
Ahh tak czeszka piękna ,a znasz Arabele ? ja kochałem się w xeni w dzieciństwie

MygyBulla

kto nie zna Arabelii hahaha
polecam ten
http://www.filmweb.pl/film/Mu%C5%BEi+v+nad%C4%9Bji-2011-617634
też będzie kiedyś kultowy

markin

dzięki ,obejrzę ;)

MygyBulla

o jeszcze była kobieta za ladą super miniserial
http://www.youtube.com/watch?v=ynDw7UOUJXA

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

"Ahh tak czeszka piękna ,a znasz Arabele ? ja kochałem się w xeni w dzieciństwie"

A kto się nie kochał w Xeni? ...chyba wszyscy. W każdym razie mniej było zwolenników urody Arabeli :)
Ale pamiętam że jak Arabela ścięła włosy w jednym z odcinków to po paru dniach wszystkie dziewczyny w podstawówce zmieniły fryzury i mówiło się :obcieła się na Arabelę" :)

użytkownik usunięty
MygyBulla

Albo "Panowie, zabiłem Einsteina", też jest podróż w czasie. Zresztą Oldricha Lipskiego uważam za prekursora postmodernizmu, jego komedie są pełne aluzji i odniesień do kultury, filmów, gatunków itp. Na przykład genialna komedia "Trup w każdej szafie". Polecam też jego oryginalny film "Stastny konec".

Oczywiście obejrzałem bardzo dużo jego filmów ,najbardziej lubie wspomnianego przez Ciebie trupa no i ,,Tajemnice zamku w karpatach``

emaiko

Wszystkie czeskie są sympatyczne. Na pewno większośc ;)

ocenił(a) film na 8
emaiko

"Święta czwórca"

emaiko

a tak w ogóle to to widziałeś
"Muži v naději" - obowiązkowo :)

markin

Zdecydowanie

emaiko

o jeszcze to było świetne
"Kobieta za ladą"
http://www.youtube.com/watch?v=ynDw7UOUJXA

emaiko

"Serdeczne pozdrowienia z Ziemi" ( Srdečný pozdrav ze zeměkoule) (1982) -ubaw na całego, obejrzyjcie koniecznie;-)
i "Jak utopić doktora Mraćka"

ocenił(a) film na 6
emaiko

O genialnych "Postrzyżynach" nikt nie wspomniał.
Oraz: Obsługiwałem angielskiego króla, Życie i niezwykłe przygody żołnierza Iwana Czonkina, Pali się moja panno, Czarny Piotruś, Miłość blondynki, i klasyki: Tajemnica zamku w Karpatach, Lemoniadowy Joe i nagradzany: Pociągi pod specjalnym nadzorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones