PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159043}

Na złamanie karku

Horem pádem
7,3 2 693
oceny
7,3 10 1 2693
6,8 5
ocen krytyków
Na złamanie karku
powrót do forum filmu Na złamanie karku

Aktor odtwarza tam charakter fanatycznego i agresywnego kibica Sparty Praga, który wpadając pod pantofel swojej żony, staje się potulnym i ciepłym człowiekiem. Rozdracie bohatera między, wciąż tkwiącymi w nim fascynacjami okołopiłkarskimi, a pragnieniem bycia porządnym człowiekim i stworzenia odpowiedzialnej rodziny, bawi do łez, wzrusza i silnie angażuje widza w poczynania Frantiska. Machacek, raz jest safanduowatym niezdarą, raz niebezpiecznym bandziorem, raz wrażliwym rodzicem i człowiekiem. Znakomicie zagrana rola, tego aktora-kameleona.

ocenił(a) film na 7
Lejzorek

zgadzam się w całej rozciągłości :) Machacek po raz kolejny udowadnia, że potrafi wykreować niezwykle różnorodne i przede wszystkim - wiarygodne - postaci, a rola kibola to chyba jedna z jego lepszych w ogóle. Jednocześnie wzbudza odrazę, śmiech, litość i zrozumienie. Scena kiedy Franka odwiedza dawny kumpel, a on próbuje nieporadnie najpierw ukryć, a potem ochronić przed nim dziecko jest moim zdaniem mistrzowska. Podobnie zresztą scena rozmowy z żoną, kiedy Franek ogląda tv i je obiad.
W dużej mierze to oczywiście zasługa świetnego scenariusza, ale Machacek niewątpliwie włożył w rolę Franciszka całe serce.
Jeśli ktoś nie oglądał filmu powinien to zrobić chociażby ze względu na niego :)

Lejzorek

Popieram! Machacek de besciak!

ocenił(a) film na 9
Lejzorek

coz mi pozostalo jak podpisac sie pod waszymi wypowiedziami.. facet jest fenomenalny, po praz pierwszy widziałam go w "skrzacie" i zrobil na mnie wielkie wrazenie i to wlasnie dzieki niemu zaiteresowalo mnie czeskie kino i co jakis czas chetnie ogladam filmy z nim. swietny aktor.

ocenił(a) film na 9
Lejzorek

Owszem, świetny jest, ale na miano fantastycznej zasługuje tu jedynie rola Vášáryovej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones